Ukrayna'da Eğitim

ukraynada üniversite eğitim

Ukrayna'da Eğitim  Puanları

Ukrayna'da Eğitim  Puanları uygulaması yoktur. Üniversitelere Kayıt olmak için herhangi bir taban puan şartı aranmamaktadır. Ukrayna'da Eğitim ’ne sınavsız kayıt olabilirsiniz. Lise mezunu olmak yeterlidir.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna'da Eğitim  başvurmak için lise mezunu olmak yeterlidir. Ukrayna'da Eğitim ’ne kayıt olmak için herhangi bir alan ayrımı ve LGS-LYS puan şartı aranmamaktadır. Ukrayna'da Eğitim , meslek lisesi veya lise diploması derecesi farkı gözetmeden okumak isteyen öğrencilere onay vermektedir.. Ukrayna'da Eğitim ’nde Puanları yoktur.

Ukraynada  Eğitim

Ukraynada  Eğitim bölümleri eğitimi için Lise veya meslek lisesi diploması yeterlidir. Ukraynada  Eğitim meslek lisesi veya lise diploma derecesi farkı gözetmeden okumak isteyen öğrencilere onay vermektedir. Ukraynada  Eğitim bölümleri için öğrencilerin lise diploma derecelerinin hiçbir önemi yoktur.

Ukraynada  Eğitim bölümleri eğitim için LGS – LYS sınav şartı aranmamaktadır. Ukraynada  Eğitim bölümleri okumak için lise diploması yeterlidir. Ukraynada  Eğitim taban puanları yoktur.

Ukraynada  Eğitim Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Ukraynada  Eğitim diplomaları Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Ukraynada  Eğitim YÖK tarafından tanınmaktadır. Ukraynada  Eğitim hukuk fakülteleri diplomalarının geçerliliği için öğrenciler Türkiye’de okutulan bazı fark dersleri almaktadır.

Ukraynada  Eğitim bölümleri Rusça, İngilizce ve Ukraynadaca dillerinde eğitim verilmektedir.

Ukraynada  Eğitim fiyatları üniversiteden üniversiteye ve bölüme göre değişmektedir. Ukraynada  Eğitim fiyatları diğer ülkelerdeki üniversite fiyatlarından daha düşüktür. Ukraynada  Eğitim ücretleri bölümlerine göre değişmektedir.

Ukraynada  Eğitim fiyatları 2000 $ – 5000 $ arasında değişmektedir.

Ukraynada  Eğitim lisans tamamlama

Türkiye’de 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları kendi bölümlerinde Ukraynada  Eğitim lisans tamamlama programına katılabilirler. Meslek yüksekokulu mezunları önce Ukraynada  Eğitim üniversite hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Yurtdışındaki diğer lisans tamamlama programları için eğitim uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Ukraynada  Eğitim Hazırlık Dil Okulu

Ukraynada  Eğitim  Rusça, ingilizce ve Ukraynadaca dillerinde eğitim verilmektedir.. Rusça veya İngilizce eğitim alacak öğrencilerde hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Hazırlık iki sömestır olmaktadır.

Ukraynada  Eğitim bölümleri Rusça veya İngilizce dilindedir. İngilizce olan bölümlerde,Uluslararası IELTS veya TOEFL gibi ingilizce yeterlilik belgesi olan öğrenciler Ukraynada  Eğitim Eğitim 1. Sınıfına doğrudan kayıtlarını yapabilirler.

Ukraynada  Eğitim  Başvuruları

Ukraynada  Eğitim  başvurularımız tüm sene boyunca devam eder. Ukraynada Eğitim  kabul belgesi 2-3 haftada alınmaktadır. Ukraynada  öğrenci vizesi de 2-3 haftadır. Öğrencilerin Ukraynada  Eğitim  eğitim alabilmesi için 6-7 haftaya ihtiyaçları bulunmaktadır.Bu süreler kesin olmamakla beraber değişebilmektedir.

Ukraynada  Eğitim  Başvuru ve Kayıt Belgeleri

Tüm belgeler Valilik veya kaymakamlık’ta  apostil yapılmalıdır.

  1. LİSE DİPLOMASI; Lise Diploması aslı ve Noterden tasdikli sureti, vilayet makamından apostilli.
  2. PASAPORT FOTOKOPİSİ; Pasaportun resimli olan bölümün fotokopisi. (En az 2 yıl süreli )
  3. TRANSKRIPT; Lise Not Dökümü 1.2.3.4 Dönemi Yıl Sonu notlarını gösteren belge vilayet makamından apostilli
  4. SAĞLIK RAPORU;  Devlet hastanelerinden veya Aile hekimliğinden alınan sağlık raporu, ve HIV negatif ibaresi yer almalıdır. Sağlık müdürlüğü onaylı resimli ve vilayet makamından apostilli
  5. NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ; Nüfus müdürlüğünden alınacak. Vilayet makamından apostilli
  6. FOTOGRAF; 7 Adet vesikalık resim arka zemini beyaz olması gerekir.
  7. ADLİ SİCİL KAYDI; Vilayet makamından apostilli
  8. TAAHÜTNAME; Yurtdışında eğitim göreceği süre boyunca eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacağına dair noterden belge. Vilayet makamından apostilli

NOT: Apostil mührü Valilik veya Kaymakamlık makamlarında basılan bir mühürdür.

Belgenin yurt dışında üst makamlarda geçerliliğinin olmasını sağlamaktadır.

Ukraynada  Eğitim  Şartları

Ukraynada  Eğitim  almak için meslek lisesi veya lise mezunu olmak yeterli olmaktadır. Ukraynada Eğitim Rusça veya İngilizce Hazırlık Dil Eğitiminde Başarılı olduklarında İstedikleri bölümde eğitim alabilirler.

Ukraynada  Eğitim  Taban Puanları

Ukraynada  Eğitim  Taban Puanları yoktur. Makeodonya Eğitim için diploma yeterli olmaktadır.

Ukraynada  Eğitim  LGS-LYS

Ukraynada  Eğitim  için LGS-LYS şartı aranmamaktadır.

Ukraynada  Eğitim  YÖK Denklik

Ukraynada  Eğitim  YÖK tarafından tanınmaktadır.Diplomalar Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerlidir.

Ukraynada  Eğitim  Bölümleri

Ukraynada  Eğitim  bölümleri Rusça, İngilizce veya Ukraynadaca dilindedir. İngilizce okuyacak öğrenciler, IELTS 6,5 veya TOEFL IBT 79 gibi İngilizce uluslar arası yeterlik belgesi olan öğrenciler Ukraynada  Eğitim  1.sınıfa doğrudan başlayabilirler.Rusça veya Ukraynadaca bölümler için Ukraynada Eğitim Üniversite hazırlık eğitimi alınmalıdır.

Ukraynada  Eğitim Beslenme Giderleri, Ukraynada  Eğitim Yurtlar, Evler, Ukraynada  Eğitim Ulaşım

Ukraynada  Eğitim beslenme giderleri 200-250 € arasındadır. Ukraynada Eğitim  alan öğrenciler gıda malzemelerini marketlerden temin etmektedirler. Ukraynada  Eğitim yurtların yakınlarında büyük marketler bulunmaktadır.

Ukraynada  Eğitim’nin kampüs yurtları bulunmaktadır. Yalnız her üniversite yabancı öğrencilere yurt imkanı sağlamamaktadır. Ukraynada  Eğitim Yurtların fiyatları 60-150 € arasındadır. Ukraynada  Eğitim  alan öğrenciler 2-3 arkadaş ile birlikte Ukraynada  Eğitim ev kiralayabilirler. Ukraynada  Eğitim ev kiraları 300-350 € arasındadır.Bu fiyatlar kişiden kişiye ve tutulacak evin lüksüne,semtine ve bulunduğu konuma göre değişmektedir.

Ukraynada  Eğitim öğrenci ulaşımı için aylık abone kartı kullanmaktadır. Ukraynada  Eğitim’ne ulaşım dolmuş ve otobüs ile yapılmaktadır. Ukraynada Eğitim Yurtlar- Üniversiteler arasında ulaşım sıkıntısı yoktur.

Ukraynada  Eğitim  Ücretleri

Ukraynada  Eğitim  ücretleri üniversiteden üniversiteye, bölüme ve bölümün diline göre değişmektedir. Ukraynada  Eğitim  fiyatları 2000 $ 5000 $ arasında değişmektedir.

Ukraynada  Eğitim ’ne  Yatay Geçiş, Transfer

Türkiye’ de örgün 4 yıllık üniversite eğitimine devam eden öğrenciler isterlerse Ukraynada Eğitim’ne yatay geçiş yapabilirler.

Ukraynada  Yüksek Lisans

Ukraynada  Yüksek Lisans başvuru tarihleri Tüm sene boyunca devam etmektedir. Ukraynada  Yüksek Lisans eğitim süresi 1 – 1,5 yıl arasında değişmektedir.

Ukraynada  Eğitim Yüksek Lisans yapmak için lisans diploması yeterlidir.

Ukraynada  Eğitim Askerlik Tecili

Ukraynada  Eğitim  öğrencileri hazırlık dil okulu sırasında max 2 yıl, 29 yaşına kadar askerlik tecili yaptırabilirler. Lisans eğitimi sırasında max 6 yıl, 29 yaşına kadar askerliklerini tecil yaptırabilirler.

Ukraynada ’da askerlik tecil işlemleri T.C. Ukraynada  Konsolosluğunda yapılmaktadır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş