Ukrayna Üniversiteleri Eğitim Danışmanlığı

ukrayna eğitim danışmanlığı

Ukrayna  üniversiteleri bölümleri eğitimi için Lise veya meslek lisesi diploması yeterlidir.Ukrayna  üniversiteleri meslek lisesi veya lise diploma derecesi farkı gözetmeden okumak isteyen öğrencilere onay vermektedir. Ukrayna  üniversiteleri bölümleri için öğrencilerin lise diploma derecelerinin hiçbir önemi yoktur.

Ukrayna  üniversiteleri bölümleri eğitim için LGS – LYS sınav şartı aranmamaktadır.Ukrayna  üniversiteleri bölümleri okumak için lise diploması yeterlidir. Ukrayna üniversiteleri taban puanları yoktur.

Ukrayna  üniversiteleri Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Ukrayna Üniversiteleri diplomaları Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Ukrayna  üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Ukrayna  Üniversiteleri hukuk fakülteleri diplomalarının geçerliliği için öğrenciler Türkiye’de okutulan bazı fark dersleri almaktadır.

Ukrayna  üniversiteleri bölümleri Rusça, İngilizce ve Ukraynaca dillerinde eğitim verilmektedir.

Ukrayna  Üniversiteleri fiyatları üniversiteden üniversiteye ve bölüme göre değişmektedir. Ukrayna  Üniversiteleri fiyatları diğer ülkelerdeki üniversite fiyatlarından daha düşüktür. Ukrayna  Üniversiteleri ücretleri bölümlerine göre değişmektedir.

Ukrayna  Üniversiteleri fiyatları 2000 $ – 5000 $ arasında değişmektedir.

Ukrayna  Üniversiteleri lisans tamamlama

Türkiye’de 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları kendi bölümlerinde Ukrayna Üniversiteleri lisans tamamlama programına katılabilirler. Meslek yüksekokulu mezunları önce Ukrayna  Üniversiteleri üniversite hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Yurtdışındaki diğer lisans tamamlama programları için eğitim uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Ukrayna  Üniversiteleri Hazırlık Dil Okulu

Ukrayna  Üniversiteleri  Rusça, ingilizce ve ukraynaca dillerinde eğitim verilmektedir..Rusça veya İngilizce eğitim alacak öğrencilerde hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Hazırlık iki sömestır olmaktadır.

Ukrayna  Üniversitesi bölümleri Rusça veya İngilizce dilindedirİngilizce olan bölümlerde,Uluslararası IELTS veya TOEFL gibi ingilizce yeterlilik belgesi olan öğrenciler Ukrayna  Üniversiteleri üniversiteleri 1. Sınıfına doğrudan kayıtlarını yapabilirler.

Ukrayna  Üniversiteleri  Başvuruları

Ukrayna  Üniversiteleri  başvurularımız tüm sene boyunca devam eder. Ukrayna Üniversiteleri  kabul belgesi 2-3 haftada alınmaktadır. Ukrayna  öğrenci vizesi de 2-3 haftadır. Öğrencilerin Ukrayna  Üniversiteleri  eğitim alabilmesi için 6-7 haftaya ihtiyaçları bulunmaktadır.Bu süreler kesin olmamakla beraber değişebilmektedir.

Ukrayna  Üniversiteleri  Başvuru ve Kayıt Belgeleri

Tüm belgeler Valilik veya kaymakamlık’ta  apostil yapılmalıdır.

  1. 1. LİSE DİPLOMASI; Lise Diploması aslı ve Noterden tasdikli sureti, vilayet makamından apostilli.
  2. 2. PASAPORT FOTOKOPİSİ; Pasaportun resimli olan bölümün fotokopisi. (En az 2 yıl süreli )
  3. 3. TRANSKRIPT; Lise Not Dökümü 1.2.3.4 Dönemi Yıl Sonu notlarını gösteren belge vilayet makamından apostilli
  4. 4. SAĞLIK RAPORU;  Devlet hastanelerinden veya Aile hekimliğinden alınan sağlık raporu, ve HIV negatif ibaresi yer almalıdır. Sağlık müdürlüğü onaylı resimli ve vilayet makamından apostilli
  5. 5. NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ; Nüfus müdürlüğünden alınacak. Vilayet makamından apostilli
  6. 6. FOTOGRAF; 7 Adet vesikalık resim arka zemini beyaz olması gerekir.
  7. 7. ADLİ SİCİL KAYDI; Vilayet makamından apostilli
  8. 8. TAAHÜTNAME; Yurtdışında eğitim göreceği süre boyunca eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacağına dair noterden belge. Vilayet makamından apostilli

NOT: Apostil mührü Valilik veya Kaymakamlık makamlarında basılan bir mühürdür.

Belgenin yurt dışında üst makamlarda geçerliliğinin olmasını sağlamaktadır.


Ukrayna  Üniversiteleri  Şartları

Ukrayna  Üniversiteleri  almak için meslek lisesi veya lise mezunu olmak yeterli olmaktadır. Ukrayna'da Eğitimleri Rusça veya İngilizce Hazırlık Dil Eğitiminde Başarılı olduklarında İstedikleri bölümde eğitim alabilirler.

Ukrayna  Üniversiteleri  Taban Puanları

Ukrayna  Üniversiteleri  Taban Puanları yoktur. Makeodonya Üniversiteleri için diploma yeterli olmaktadır.

Ukrayna  Üniversiteleri  LGS-LYS

Ukrayna  Üniversiteleri  için LGS-LYS şartı aranmamaktadır.

Ukrayna  Üniversiteleri  YÖK Denklik

Ukrayna  Üniversiteleri  YÖK tarafından tanınmaktadır.Diplomalar Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerlidir.

Ukrayna  Üniversiteleri  Bölümleri

Ukrayna  Üniversiteleri  bölümleri Rusça, İngilizce veya Ukraynaca dilindedir. İngilizce okuyacak öğrenciler, IELTS 6,5 veya TOEFL IBT 79 gibi İngilizce uluslar arası yeterlik belgesi olan öğrenciler Ukrayna  Üniversiteleri  1.sınıfa doğrudan başlayabilirler.Rusça veya Ukraynaca bölümler için Ukrayna  Üniversiteleri Üniversite hazırlık eğitimi alınmalıdır.

Ukrayna  Üniversiteleri Beslenme Giderleri, Ukrayna  Üniversiteleri Yurtlar, Evler, Ukrayna  Üniversiteleri Ulaşım

Ukrayna  Üniversiteleri beslenme giderleri 200-250 € arasındadır. Ukrayna Üniversiteleri  alan öğrenciler gıda malzemelerini marketlerden temin etmektedirler.Ukrayna  Üniversiteleri yurtların yakınlarında büyük marketler bulunmaktadır.

Ukrayna  Üniversiteleri’nin kampüs yurtları bulunmaktadır. Yalnız her üniversite yabancı öğrencilere yurt imkanı sağlamamaktadır. Ukrayna  Üniversiteleri Yurtların fiyatları 60-150 € arasındadır. Ukrayna  Üniversiteleri  alan öğrenciler 2-3 arkadaş ile birlikteUkrayna  Üniversiteleri ev kiralayabilirler. Ukrayna  Üniversiteleri ev kiraları 300-350 € arasındadır.Bu fiyatlar kişiden kişiye ve tutulacak evin lüksüne,semtine ve bulunduğu konuma göre değişmektedir.

Ukrayna  Üniversiteleri öğrenci ulaşımı için aylık abone kartı kullanmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri’ne ulaşım dolmuş ve otobüs ile yapılmaktadır. Ukrayna  Üniversiteleri Yurtlar- Üniversiteler arasında ulaşım sıkıntısı yoktur.

Ukrayna  Üniversiteleri  Ücretleri

Ukrayna  Üniversiteleri  ücretleri üniversiteden üniversiteye, bölüme ve bölümün diline göre değişmektedir. Ukrayna  Üniversiteleri  fiyatları 2000 $ 5000 $ arasında değişmektedir. 

Ukrayna  Üniversiteleri ’ne  Yatay Geçiş, Transfer

Türkiye’ de örgün 4 yıllık üniversite eğitimine devam eden öğrenciler isterlerse Ukrayna Eğitim’ne yatay geçiş yapabilirler.

Ukrayna  Yüksek Lisans

Ukrayna  Yüksek Lisans başvuru tarihleri Tüm sene boyunca devam etmektedir.Ukrayna  Yüksek Lisans eğitim süresi 1 – 1,5 yıl arasında değişmektedir.

Ukrayna  Üniversiteleri Yüksek Lisans yapmak için lisans diploması yeterlidir.

Ukrayna  Üniversiteleri Askerlik Tecili

Ukrayna  Üniversiteleri  öğrencileri hazırlık dil okulu sırasında max 2 yıl, 29 yaşına kadar askerlik tecili yaptırabilirler. Lisans eğitimi sırasında max 6 yıl, 29 yaşına kadar askerliklerini tecil yaptırabilirler.

Ukrayna ’da askerlik tecil işlemleri T.C. Ukrayna  Konsolosluğunda yapılmaktadır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş